Wszystkie dzieci kochają figurki

Jako rodzice, często stajemy przed niełatwym wyborem, jaką zabawkę najlepiej kupić naszym pociechom, by mogły nie tylko bawić się, ale także rozwijać w sobie kreatywność, samodzielność, koordynację psychoruchową i wyobraźnię? Warto obserwować naszego malucha i podążać za jego zainteresowaniami. Jednak nawet, jeśli nasze dziecko nie przejawia w danym momencie żadnych konkretnych zainteresowań, warto sięgnąć po zabawki uniwersalne.

Do tej kategorii z pewnością możemy zaliczyć figurki. Posiadamy duży wybór figurek z różnych bajek, z pewnością lubianych przez wszystkich! Zabawa figurkami, to dobry sposób, na lepsze poznanie naszej pociechy. Ponieważ bawiąc się figurkami, wchodzimy w nowe role, pozwalamy sobie na zachowania, których unikamy na co dzień.

Oczywiście, nasz maluch może na początku starać się wiernie odwzorować cechy danej postaci, by była ona jak najbardziej autentyczna i zgodna z bajkowym pierwowzorem. Najczęściej jednak, podczas zabawy figurkami, ujawniają się cechy osobowości naszej pociechy. Będziemy mieli okazje poobserwować w jaki sposób, odnosi się ona do innych postaci, czy jest osobą dominującą, kreatywną, czy może raczej woli się podporządkować i bawić się zgodnie z cudzą wizją?

Oprócz okazji do lepszego poznania, zabawa figurkami to również nieograniczone pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni

Mając do dyspozycji ulubione postacie, można wymyślać dla nich nieskończenie wiele przygód. Dzięki obserwacji, jaki scenariusz najczęściej się powtarza, możemy również odkryć zainteresowania naszego dziecka. Może kucyk zawsze zostaje panią doktor, albo baletnicą, która zdobywa światową sławę? A figurka naszego synka zawsze zostaje astronautą i leci na księżyc?

Dodatkowo, zabawa figurkami to świetny sposób na oswojenie dziecięcych emocji. Maluchy często mają problemy z nazywaniem własnych odczuć i emocji. Pytając nasze pociechy, jak czułaby się ich figurka w konkretnej sytuacji, mamy szansę wniknąć w świat przeżyć i uczuć, którym trudno jej się z nami czasami dzielić. 

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl