Promocje
Maskotka z grzechotką - żyrafa Fisher Price
Maskotka z grzechotką - żyrafa Fisher Price
22,99 zł 20,69 zł
szt.
ALEXIS HS-789-13 Mata edukacyjna z muzyką SAFARI karton
ALEXIS HS-789-13 Mata edukacyjna z muzyką SAFARI karton
101,99 zł 96,89 zł
szt.
ALEXIS TK/3168C Mata edukacyjna Króliczki
ALEXIS TK/3168C Mata edukacyjna Króliczki
96,99 zł 92,14 zł
szt.
ALEXIS PL-405776-3 Grzechotka plastikowa Tygrys
ALEXIS PL-405776-3 Grzechotka plastikowa Tygrys
8,99 zł 8,09 zł
szt.
AVENT SCF186/24 Smoczek ZWIERZĄTKO 18+ 2-pak
AVENT SCF186/24 Smoczek ZWIERZĄTKO 18+ 2-pak
25,99 zł 24,69 zł
szt.
B.O.673 Grzechotka hantelek
B.O.673 Grzechotka hantelek
5,99 zł 5,39 zł
szt.
BAM BAM 377129 Przywieszka grzechotka Słonik
BAM BAM 377129 Przywieszka grzechotka Słonik
40,99 zł 36,89 zł
szt.
PLAYGRO 183474 Grzechotka aktywny Motyl
PLAYGRO 183474 Grzechotka aktywny Motyl
42,99 zł 38,69 zł
szt.
Maskotka z grzechotką - żyrafa Fisher Price
Maskotka z grzechotką - żyrafa Fisher Price
31,99 zł 28,79 zł
szt.
Najnowsze wpis na blogu
Najlepsze zabawki dla przedszkolaka

W wieku przedszkolnym dziecko zdobywa wiedzę o otaczającym je świecie przez naśladowanie najbliższych, a następnie literaturę dziecięcą. Ale posiada również kontakt z zabawkami. Nie bez powodu w przedszkolu w większości na do dyspozycji są zabawki edukacyjne. Czy są one odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Pluszowy miś - najlepszy przyjaciel Twojego dziecka

Świat zmienia się w zawrotnym tempie, technologia zdominowała już praktycznie każdą dziedzinę naszego życia. Każde kolejne pokolenie dzieci wychowuje się w otoczeniu coraz bardziej atrakcyjnych, często interaktywnych zabawek. Tymczasem, w tej nowej, "cyfrowej" rzeczywistości, od wielu już lat rekordy popularności wśród dzieci bije wciąż jedna i ta sama zabawka - pluszowy miś.

Pielęgnacja niemowlaka. Co trzeba wiedzieć?

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny całkowicie przewraca świat jego rodziców do góry nogami. Muszą przewartościować swoje dotychczasowe życie, zmienić przyzwyczajenia, a także ustalić nowy rytm dnia, który wyznacza dziecko i jego potrzeby.

Zabawki dla dzieci z ADHD – gadżety antystresowe i Fidget Toys

Dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej nie mogą korzystać z wielu rodzajów zabawek, które kierowane są do ich rówieśników. Głośne, wysyłające liczne bodźce dźwiękowe i wizualne zabawki mogą powodować u dzieci z ADHD frustrację i pogłębiać zaburzenia funkcji poznawczych. Dodatkowo badania opublikowane w czasopiśmie naukowym Journal of Abnormal Child Psychology wykazują, że odpowiednie zabawki mogą poprawić koncentrację u dzieci z tym zaburzeniem i być wykorzystywane do kontroli procesów poznawczych. W efekcie możliwa jest redukcja stresu i minimalizacja objawów zespołu nadpobudliwości psychoruchowej.

Gdy dziecko boi się ciemności

Kto z nas nigdy nie bał się ciemności? Kto nie czuł lęku i dreszczy strachu, gdy nagle zgasło światło? Ciemność w pokoju powoduje, że czujemy się nieswojo, wytężamy zmysł słuchu i każdy odgłos dobiegający do naszych uszu uruchamia wyobraźnię, przywołuje obrazy, które tylko potęgują lęk i obawy przed czymś, czego nie potrafimy nazwać, ale bardzo się tego boimy.

Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Wszystkie dzieci kochają figurki

Jako rodzice, często stajemy przed niełatwym wyborem, jaką zabawkę najlepiej kupić naszym pociechom, by mogły nie tylko bawić się, ale także rozwijać w sobie kreatywność, samodzielność, koordynację psychoruchową i wyobraźnię? Warto obserwować naszego malucha i podążać za jego zainteresowaniami. Jednak nawet, jeśli nasze dziecko nie przejawia w danym momencie żadnych konkretnych zainteresowań, warto sięgnąć po zabawki uniwersalne.

Do tej kategorii z pewnością możemy zaliczyć figurki. Posiadamy duży wybór figurek z różnych bajek, z pewnością lubianych przez wszystkich! Zabawa figurkami, to dobry sposób, na lepsze poznanie naszej pociechy. Ponieważ bawiąc się figurkami, wchodzimy w nowe role, pozwalamy sobie na zachowania, których unikamy na co dzień.

Oczywiście, nasz maluch może na początku starać się wiernie odwzorować cechy danej postaci, by była ona jak najbardziej autentyczna i zgodna z bajkowym pierwowzorem. Najczęściej jednak, podczas zabawy figurkami, ujawniają się cechy osobowości naszej pociechy. Będziemy mieli okazje poobserwować w jaki sposób, odnosi się ona do innych postaci, czy jest osobą dominującą, kreatywną, czy może raczej woli się podporządkować i bawić się zgodnie z cudzą wizją?

Oprócz okazji do lepszego poznania, zabawa figurkami to również nieograniczone pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni

Mając do dyspozycji ulubione postacie, można wymyślać dla nich nieskończenie wiele przygód. Dzięki obserwacji, jaki scenariusz najczęściej się powtarza, możemy również odkryć zainteresowania naszego dziecka. Może kucyk zawsze zostaje panią doktor, albo baletnicą, która zdobywa światową sławę? A figurka naszego synka zawsze zostaje astronautą i leci na księżyc?

Dodatkowo, zabawa figurkami to świetny sposób na oswojenie dziecięcych emocji. Maluchy często mają problemy z nazywaniem własnych odczuć i emocji. Pytając nasze pociechy, jak czułaby się ich figurka w konkretnej sytuacji, mamy szansę wniknąć w świat przeżyć i uczuć, którym trudno jej się z nami czasami dzielić. 

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl