Szybki rozwój techniczny, technologiczny, a także rozwój transportu – wszystko to odbija się na codzienności każdego człowieka. Nikt by się tego nie spodziewał, ale zastanawiając się chwilę nad tym zagadnieniem – rozwój ten ma wpływ również na zabawki dla najmłodszych dzieci.

Gdy rodzice poszukują obecnie odpowiedniej zabawki dla swojego Malucha są atakowani z każdej strony plastikowymi, toksycznymi potrafiącymi się ruszać, mówić, a także słuchać zabawkami najczęściej pochodzącymi z azjatyckiej produkcji. Produkty z tej części świata zalewają wszystkie kontynenty. Niestety, bardzo często zawierają wiele toksycznych substancji. Mimo swojego pochodzenia taka interaktywna zabawka jeszcze kilka lat temu była marzeniem każdego dziecka, a cena zachęcała rodziców do jej zakupu.

Pokolenie zostające obecnie rodzicami wychowywało się jeszcze na podwórku, na boisku, przy trzepaku – wychowywało się z rówieśnikami, a mamy wołały je na obiad i trudno było ich ściągnąć do domu. Obecni młodzi rodzice stają się coraz bardziej świadomi, a trendy na rynku się zmieniają. Ci rodzice widzą jakie dzieciństwo miało ich młodsze rodzeństwo – spędzone przed komputerem, a obecnie tabletem i telefonem. Ci sami rodzice są również Pracownikami, Pracodawcami i widzą, że młodsze pokolenie stało się strasznie niesamodzielne i mówiąc kolokwialnie – wcale nie zna prostych zagadnień życiowych.

Nie chcąc dopuścić by ich dzieci stały się takie same starają się obecnie rozwijać swoje dzieci od najmłodszych lat czego skutkiem jest powrót drewnianych zabawek dla dzieci. Telewizor, telefon, komputer – cała elektronika idzie w tej chwili w odstawkę by uchronić dzieci przed utratą dzieciństwa.

Drewniane zabawki dla dzieci

Drewniane zabawki dla dzieci stają się coraz bardziej popularne wśród młodych rodziców. Ich ogromną zaletą jest wykonanie z naturalnych, nietoksycznych materiałów. Są trwałe i mogą służyć wielu pokoleniom. Drewniane zabawki dla dzieci są bardzo proste. Nie poruszają się samodzielnie, nie mówią itd. – wymagają by dziecko rozwijało swoją motorykę, wyobraźnię i zdolność logicznego myślenia. Na rynku istnieje wiele firm produkujących drewniane zabawki dla dzieci. W sklepie kidmax.pl odnajdziesz wiele rozwojowych i edukacyjnych zabawek między innymi wiodącego producenta jakim jest marka ALEXIS. Wszystkie drewniane zabawki wykonane są z wysokiej jakości materiałów oraz ze szczególną dbałością o detale. Rodzice doceniają bezpieczne dla zdrowia drewniane zabawki dla dzieci.

Zabawka drewniana to doskonała podstawa do zabawy ze swoim Maluszkiem i nauczenia go podstawowej wiedzy o kształtach, kolorach, cyfrach, literach, podstawowych nazwach rzeczy otaczającego Maluszka świata. Wszystko zależy od kreatywności rodzica – każdą zabawkę można wykorzystać do rozwoju i edukacji swojego Dziecka tak, aby już od najmłodszych lat kształtowało swój charakter.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl