Producenci
Promocje
Maskotka z grzechotką - żyrafa Fisher Price
Maskotka z grzechotką - żyrafa Fisher Price
31,99 zł 28,79 zł
szt.
ALEXIS HS-789-13A Mata edukacyjna z muzyką MIŚ karton
ALEXIS HS-789-13A Mata edukacyjna z muzyką MIŚ karton
101,99 zł 96,89 zł
szt.
ALEXIS TK/3328C-3875 Mata edukacyjna Sowa
ALEXIS TK/3328C-3875 Mata edukacyjna Sowa
96,99 zł 92,14 zł
szt.
ALEXIS PL-405776-3 Grzechotka plastikowa Tygrys
ALEXIS PL-405776-3 Grzechotka plastikowa Tygrys
8,99 zł 8,09 zł
szt.
AVENT SCF186/24 Smoczek ZWIERZĄTKO 18+ 2-pak
AVENT SCF186/24 Smoczek ZWIERZĄTKO 18+ 2-pak
25,99 zł 24,69 zł
szt.
B.O.673 Grzechotka hantelek
B.O.673 Grzechotka hantelek
5,99 zł 5,39 zł
szt.
BAM BAM 359928 Grzechotka Miś
BAM BAM 359928 Grzechotka Miś
9,99 zł 8,99 zł
szt.
PLAYGRO 181587 Zakręcona grzechotka
PLAYGRO 181587 Zakręcona grzechotka
22,99 zł 20,69 zł
szt.
Pokrowiec na smoczek Fisher Price
Pokrowiec na smoczek Fisher Price
27,99 zł 26,59 zł
szt.
Najnowsze wpis na blogu
Najlepsze zabawki dla przedszkolaka

W wieku przedszkolnym dziecko zdobywa wiedzę o otaczającym je świecie przez naśladowanie najbliższych, a następnie literaturę dziecięcą. Ale posiada również kontakt z zabawkami. Nie bez powodu w przedszkolu w większości na do dyspozycji są zabawki edukacyjne. Czy są one odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Pluszowy miś - najlepszy przyjaciel Twojego dziecka

Świat zmienia się w zawrotnym tempie, technologia zdominowała już praktycznie każdą dziedzinę naszego życia. Każde kolejne pokolenie dzieci wychowuje się w otoczeniu coraz bardziej atrakcyjnych, często interaktywnych zabawek. Tymczasem, w tej nowej, "cyfrowej" rzeczywistości, od wielu już lat rekordy popularności wśród dzieci bije wciąż jedna i ta sama zabawka - pluszowy miś.

Pielęgnacja niemowlaka. Co trzeba wiedzieć?

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny całkowicie przewraca świat jego rodziców do góry nogami. Muszą przewartościować swoje dotychczasowe życie, zmienić przyzwyczajenia, a także ustalić nowy rytm dnia, który wyznacza dziecko i jego potrzeby.

Zabawki dla dzieci z ADHD – gadżety antystresowe i Fidget Toys

Dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej nie mogą korzystać z wielu rodzajów zabawek, które kierowane są do ich rówieśników. Głośne, wysyłające liczne bodźce dźwiękowe i wizualne zabawki mogą powodować u dzieci z ADHD frustrację i pogłębiać zaburzenia funkcji poznawczych. Dodatkowo badania opublikowane w czasopiśmie naukowym Journal of Abnormal Child Psychology wykazują, że odpowiednie zabawki mogą poprawić koncentrację u dzieci z tym zaburzeniem i być wykorzystywane do kontroli procesów poznawczych. W efekcie możliwa jest redukcja stresu i minimalizacja objawów zespołu nadpobudliwości psychoruchowej.

Gdy dziecko boi się ciemności

Kto z nas nigdy nie bał się ciemności? Kto nie czuł lęku i dreszczy strachu, gdy nagle zgasło światło? Ciemność w pokoju powoduje, że czujemy się nieswojo, wytężamy zmysł słuchu i każdy odgłos dobiegający do naszych uszu uruchamia wyobraźnię, przywołuje obrazy, które tylko potęgują lęk i obawy przed czymś, czego nie potrafimy nazwać, ale bardzo się tego boimy.

Zabawki dla dzieci z ADHD – gadżety antystresowe i Fidget Toys 0
Zabawki dla dzieci z ADHD – gadżety antystresowe i Fidget Toys

Jakie zabawki pomagają dzieciom z ADHD?

Od początku XX wieku pojawiło się wiele nowych informacji na temat zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Duży wpływ na to mieli badacze współpracujący ze wspomnianym już czasopismem naukowym Journal of Abnormal Child Psychology, zgłębiający tematy zaburzeń psychicznych u dzieci, w tym również ADHD. Z mało znanej choroby stało się ono dość dobrze znanym problemem cywilizacyjnym, który wymaga należytej uwagi ze strony lekarzy i pedagogów.

Rosnące zainteresowanie tą chorobą sprawiło, że zaczęły pojawiać się coraz to nowsze rozwiązania, mające łagodzić objawy nadpobudliwości i pomagać dzieciom w kontroli funkcji poznawczych. Jednym z popularnych sposobów na radzenie sobie z nią są specjalne zabawki antystresowe, dzięki którym dziecko z ADHD może łatwiej skupić się na codziennych czynnościach. Dodatkowo, jak sama nazwa wskazuje, gadżety te skutecznie łagodzą stres i frustrację, które często pojawiają się u osób z tym zaburzeniem. Pedagogowie i specjaliści najczęściej polecają zabawki kreatywne, różnego rodzaju układanki czy proste gadżety antystresowe – tzw. gniotki (zobacz wszystkie gniotki w ofercie sklepu), splotki terapeutyczne, plastelina i piasek kinetyczny oraz popularne ostatnio Fidget Toys. Bardzo ważne jest to, by zabawki dla dzieci z ADHD nie wydawały głośnych dźwięków ani nie posiadały lampek, jako że silne bodźce mogą powodować problemy z koncentracją. 

Fidget Toys jako zabawki dla dzieci z ADHD

Fidget Spinner to zabawka, która podczas swojego debiutu w ubiegłym roku osiągnęła zaskakującą popularność. Najważniejsze jest jednak to, w jaki sposób Fidget Spinner pomaga dzieciom z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej. Okazuje się bowiem, że ten niepozorny gadżet świetnie wpływa na redukcję stresu i wspomaga koncentrację. Po jego sukcesie na rynku pojawił się Fidget Stick, czyli banalny w swojej budowie, walcowaty klocek oraz Fidget Cube – kostka posiadająca na sześciu ściankach różnorodne przełączniki, guziki i joysticki.

Zobacz Fidget Spinner w ofercie sklepu.

Bez dwóch zdań najciekawsza w tym zestawieniu jest kostka Fidget Cube, która zestawia ze sobą różnorodne sposoby walki ze stresem i problemami z koncentracją. Kierowana jest przede wszystkim dla dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej, doświadczających codziennie dużego stresu. Zbiór najskuteczniejszych technik antystresowych sprawia, że zabawka ta cechuje się dużą skutecznością, większą nawet od rewolucyjnego Fidget Spinnera.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl