Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zabawki dla chłopców

W dzisiejszym świecie dzieci od najmłodszych lat są wychowywane w cywilizacji przepełnionej elektroniką. Dostęp do komputerów, telefonów i innych sprzętów jest znacznie bardziej uproszczony niż dawniej. Wielu chłopców woli spędzać czas przed monitorem oglądając ulubione bajki lub grając w gry, a klasyczne zabawki idą do lamusa. Ale czy na pewno?

Miecze i pistolety

Od zarania dziejów mężczyźni byli odpowiedzialni za zdobywanie pożywienia i obronę terytorium. Zmusiło ich to do wynajdowania rożnego rodzaju broni. Mimo, że w dzisiejszym świecie nie ma potrzeby polowania na mamuty, a sytuacja w Polsce jest na tyle stabilna, że nie trzeba uciekać się do walki zbrojnej, genetyczne uwarunkowanie i zamiłowanie do bitew sprawia, że mali chłopcy lubią bawić się w wojnę, pościgi policyjne czy walki rycerskie. Niegdyś miecze czy pistolety były wykonane z drewna, często robione przez dziadków, ojców czy samych zainteresowanych z kawałka drewna lub dwóch związanych linką patyków. Dziś wybór mieczy i pistoletów jest znacznie większy. Niektóre są podobne do prawdziwych, wykonane z trwałych materiałów. Są też modele z wbudowanymi diodami, które świecą podczas ruchu lub wydają dźwięki.

Wyścigi i samochody

Zainteresowanie pojazdami również należy do kategorii, która jest ponadczasowa. Chłopcy uwielbiają urządzać wyścigi budując proste lub bardziej skomplikowane tory samochodowe. To także doskonała okazja dla ojców do spędzenia czasu z dzieckiem. Tworząc wspólnie nowoczesny tor samochodowy lub wzorując się na istniejącym w rzeczywistości, kształtują umiejętności współpracy i zdolności organizacyjne.

Także wszelkiego rodzaju prace konstruktorskie, budowanie robotów z klocków lub też bardziej zaawansowanych modeli to zabawy idealne dla chłopców niemal w każdym wieku. Poziom zaawansowania konstrukcji dostosowany musi być do możliwości pociechy. Popularnością cieszą się modele samolotów i statków.

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl