Producenci
Wpływ puzzli na rozwój dziecka 0
Wpływ puzzli na rozwój dziecka

Co daje dziecku układanie puzzli?

Puzzle są jedną z form, dzięki której możemy zacieśniać relacje rodzinne poprzez zabawę, jest układanie puzzli. Dlaczego układanie puzzli jest tak ważne dla rozwoju dzieci? Istnieje kilka powodów, które powodują, że tego rodzaju zabawa jest atrakcyjna i rozwijająca dla dzieci.

Pierwszym powodem chociażby jest fakt, że układanie puzzli stymuluje pracę i rozwój mózgu w naturalny sposób. Poprzez układanie puzzli trenujemy pamięć dziecka oraz rozwijamy umiejętność logicznego myślenia. Dzięki temu wpływamy na kreatywność oraz zdolność rozumowania, co przydaje się później również w szkole.

Układanie puzzli dla dzieci uczy również od samego początku rozpoznawania kształtów, a także dzięki niektórym puzzlom uczy liter i cyfr.

Dziecko poprzez zabawę przy układaniu puzzli trenuje również koncentrację oraz cierpliwość. Gdy jeden element nie pasuje do drugiego szuka dalej i próbuje połączyć z innym puzzlem.

Dzięki układaniu puzzli dziecko ćwiczy chwytność palców, a przy tym precyzję ruchu. Z początku dzieci mają problem, aby idealnie dopasować jeden element do drugiego. Chociaż znaleźli dwa pasujące do siebie obrazki, to ciężko jest im z początku idealnie dopasować, ułożyć te elementy w jedną całość i często potrzebują do tego pomocy starszej, doświadczonej osoby. Dlatego z czasem, im więcej puzzli ułożą, tym lepiej ich ruchy są sprecyzowane, a elementy układają się tak jak powinny. Puzzle rozwijają również w dziecku wyobraźnię i poczucie estetyki. Poprzez to jak bardzo są różnorodne, kolorowe, przedstawiają różne miejsca, sceny, ludzi itp. Pomagają kształtować i urozmaicać wyobraźnię dziecka.

Puzzle – zabawa, która rozwija umiejętności dziecka

Jak widać puzzle dają mnóstwo możliwości rozwoju dziecka. Mogłoby się wydawać, że jest to niewinna zabawa, ale gdy się nad tym zastanowić i zagłębić są one świetną okazją do nauki i rozwoju dzieci. Dziecko, spędzając czas z rodzicami przy układaniu puzzli, nie tylko świetnie się bawi, ale też uczy i rozwija się. Dodatkowo układając puzzle razem z rodzicami dziecko może poczuć ich bliskość, troskę, a przy tym buduje pozytywne relacje rodzinne. Jak widać zwykła zabawa, tj. układanie puzzli, daje nie tylko frajdę, ale i coś więcej, być może bardziej znaczącego.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl