Śliniaczki to akcesorium, które zdecydowanie przyda się podczas rozszerzania diety maluszka

Już od czwartego miesiąca życia można powoli zacząć wprowadzać dziecku nowe pokarmy, najlepiej rozpoczynając od pojedynczych warzyw. Dziecko przyzwyczai się wtedy do nowych, wytrawnych smaków i nie odrzuci ich w momencie wprowadzania w jadłospis słodszych smaków owoców i kaszek.

Jak wiadomo, dzieci na tym etapie oswajają się dopiero z jedzeniem łyżeczką z miseczki, czy piciem z kubeczka. Powoduje to wiele plam na ślicznych ubrankach dziecka, a szkoda, by się zniszczyły. Na pomoc w takich momentach przychodzą nasze śliniaczki. Idealnie sprawdzą się, gdy maluszek poznaje pierwsze smaki, a przy tym brudzi wszystko dookoła sokiem, brokułem czy marchewką, którą (jak wiedzą wszystkie mamy) ciężko doprać.

Śliniaczki są wielokrotnego użytku, mogą być prane nawet w pralce

A zapinanie na rzepy sprawią, że są szybkie w obsłudze, co oszczędza nam nerwów przy bardzo już aktywnym dziecku. Śliniaczki są wygodne, nie uciskają, ani nie podrażniają skóry dziecka. Wykonane z bawełny są miłe w dotyku.

Śliniaczki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, sprawdzą się zatem tak samo u dziewczynki jak i u chłopczyka. Wzorzystość i piękne barwy zaciekawią dziecko i sprawią, że jedzenie posiłków będzie im się dobrze kojarzyło. Zakładając śliniak dziecko odbiera bodziec i ma świadomość, że przystępuje do posiłku.

To niezbędny gadżet każdej mamy ceniącej sobie czystość ubranek swoich pociech!