Prezent na mikołajki dla najmłodszych – nasze propozycje

prezent mikolaj

Jaki prezent na mikołajki wybrać dla dzieci? Na rynku jest mnóstwo opcji i często można się w tym wszystkim pogubić. Ten tekst skupia się na podstawowych propozycjach, które mają każdego roku wzięcie u najmłodszych. Wybierając je trudno nie trafić w gusta odbiorców. Oto rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, wybierając prezenty!

 

Puzzle dla dzieci

Puzzle stanowią doskonałą zabawę dla najmłodszych. Interesujący jest fakt, iż puzzle to nie tylko rozrywka, ale także rozwój intelektualny naszej pociechy! Dzieci są w stanie nimi pobudzić swój umysł do logicznego myślenia, dzięki konieczności dopasowania elementów układanki. Puzzle uczą dzieci główkowania, a więc łączą przyjemne z pożytecznym – zabawa i rozwój to jest to, na co powinniśmy postawić! Puzzle na prezent to pomysł idealny zarówno dla chłopczyka, jak i dziewczynki. Wybór jest tak szeroki, że z pewnością znajdziemy takie puzzle, które będą ciekawe dla najmłodszego.

Zabawki RC

Zabawki zdalnie sterowane to prezent głównie skierowany dla chłopaków, dlatego zdecydowaliśmy się umieścić je w tej kategorii. Nie wykluczamy jednak, że dziewczynki w takim samym stopniu co chłopcy będą  zadowolone z takiego podarunku. Trudno znaleźć małego mężczyznę, który nie byłby zadowolony z dostania modelu zdalnie sterowanego. Samochody, ciężarówki czy nawet… łodzie – wszytko da mnóstwo frajdy. Kto wie? Może w taki sposób będzie dorastał drugi Robert Kubica?

Gry i zabawy

Jeśli sami lubimy zasiąść z naszymi pociechami do gry, to z pewnością warte zakupu są karty typu Piotruś w miłej oprawie graficznej, która trafi do naszych dzieci. Natomiast jeśli chcemy odciągnąć najmłodszych od ekranów telewizorów czy telefonów to ciekawym prezentem na prezent będzie zestaw paletek dla dwóch osób z lotką. Zima to nie tylko siedzenie w domu! Można ruszyć, pograć na zewnątrz a dzięki ciągłemu ruchowi wszystkim będzie ciepło.

Natomiast gry planszowe będą prezentem, na którym skorzysta cała rodzina. Warto go wybrać, aby zbliżyć wszystkich w domu do siebie. Obecnie dobierzemy odpowiedni tytuł według oznakowania wiekowego na pudełku. Zagramy zarówno z 4-latkiem, jak i z dzieckiem które ukończyło 8 lat.

Rodzic grający z dzieckiem w gry planszowe wzmacnia swoją więź z pociechą. To idealna okazja do spędzania czasu razem, szczególnie w natłoku codziennych obowiązków. Jest to kolejny rodzaj zabawy z dzieckiem, który fajnie przeplata się razem z nauką. Dziecko poprzez zabawę może nauczyć się koncentracji, potrafi być bardziej skupione. Cały czas rozwija swoją koordynację wzrokowo-ruchową. Ogromną zaletą jest również wzajemna komunikacja i cierpliwość, której uczą się zarówno dziecko jak i rodzic. Zamiast kolejnej zabawki, która po kilku dniach pójdzie w kąt lepiej zarezerwować sobie wspólny wieczór. Wieczór podczas którego można być razem i świetnie się bawić!

Przejdź do kategorii Gry i zabawy

Piłka

Prosty prezent, który da wszystkim dużo zabawy! Możemy go dopasować do wieku i płci dziecka. Jeśli szykujemy prezent dla chłopczyka, to może będzie to mała piłka do kopania z bramką? Dla bardzo małego dziecka idealna będzie miękka i bezpieczna piłka do odbijania. Dla już wyrośniętych pociech możemy wybrać między piłkami do koszykówki, piłki nożnej, siatkówki itd.

Przejdź do kategorii Piłki

Kolejki i tory

Nie ma bardziej klimatycznego prezentu na mikołajki dla najmłodszych (szczególnie gdy to chłopcy) od kolejki i torów! Dzieciaki będą szczęśliwe, mogąc doskonale bawić się w domu podczas zimowych wieczorów takimi zabawkami. Dla fanów samochodów także znajdzie się coś odpowiedniego! Zygzak McQueen i jego fani będą wyśmienicie spędzać czas, poruszając się z zawrotną prędkością po ogromnej pętli — taką możliwość da nam zestaw torów z samochodzikiem ze znanej bajki.

Przejdź do kategorii Kolejki i tory

Lalki dla dziewczynek

Dla większości z nas pierwszą myślą, jaka pojawia się, gdy szukamy prezentu na mikołajki dla dziewczynki to lalka i rozmaite akcesoria do niej. Nic dziwnego, ponieważ małe księżniczki uwielbiają nimi się bawić. Dziewczynka bez swojej lalki jest jak Kubuś Puchatek bez miodu! Wybór jest ogromny. Najłatwiej będzie dopasować prezent do tego, co nasze dziecko lubi. Warto wybrać np. ulubioną postać z bajki dziecka.

Zabawa lalkami daje dziewczynkom ogromne pole do rozwijania swojej wyobraźni, kreatywności. Dziewczynka, wybierając sobie lalkę, którą chce się bawić, podświadomie wybiera postać, którą sama chciałaby być. Gdy kwestia wizerunku lalki jest już ustalona, każda dziewczynka wymyśla dla swojej bohaterki rolę, którą chce, aby ta pełniła w zabawie. Tu dowolność jest całkowita. Lalek nie obowiązują ograniczenia, z którymi kobiety jak i dziewczynki spotykają się w realnym życiu każdego dnia. Lalka może być panią domu, ale i lekarzem, astronautą czy królową wyimaginowanej krainy. W zabawie lalkami nie ma żadnych granic i może właśnie ta całkowita dowolność sprawia, że zabawa lalkami jest dla dziewczynek od zawsze tak atrakcyjna.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *