Pluszowy miś – najlepszy przyjaciel Twojego dziecka

pluszaki

Świat zmienia się w zawrotnym tempie, technologia zdominowała już praktycznie każdą dziedzinę naszego życia. Każde kolejne pokolenie dzieci wychowuje się w otoczeniu coraz bardziej atrakcyjnych, często interaktywnych zabawek. Tymczasem, w tej nowej, „cyfrowej” rzeczywistości, od wielu już lat rekordy popularności wśród dzieci bije wciąż jedna i ta sama zabawka – pluszowy miś.

Nie jest on interaktywny ani wielofunkcyjny, ale posiada jedną podstawową zaletę – jest niezawodny. Nigdy nie wyczerpie mu się bateria, ani nie zawiesi system. Będzie przy nas zawsze, gdy będziemy go potrzebować, w tej samej, niezmienionej postaci, co niewątpliwie daje wielu małym dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

Miś pluszowy uosabia bowiem to, o czym często zapominają dzisiejsi rodzice. Nasze maluchy naprawdę nie potrzebują najnowszego tabletu, czy telefonu. Gadżety, które tak pociągają dorosłych, nie przedstawiają dla nich jeszcze większej wartości.

Pluszak – idealna zabawka

Tymczasem miła w dotyku, pluszowa, kolorowa przytulanka towarzyszy dziecku praktycznie cały czas. To przyjaciel, który z nim zasypia, wysłuchuje największych sekretów i obaw naszego malucha, bawi się z nim i smuci. Jest niemalże kolejnym członkiem rodziny w świecie naszego dziecka, nieodłącznym elementem jego rzeczywistości.

Pluszowe misie to idealny prezent dla małego chłopca czy dziewczynki. Te urocze przytulanki mają dziś niewyobrażalną ilość postaci. Mogą być klasycznym Misiem Puchatkiem, Smerfetką, Świnką Peppą, czy nawet słynnym „słodziakiem” lub „świeżakiem” – hitem w ofercie jednego z polskich dyskontów.

Absolutnie niepodważalnym jest więc fakt, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Teraz czas zastanowić się, na co my – jako rodzice – musimy zwrócić uwagę przy zakupie misia dla swojego dziecka.

W dzisiejszych czasach trudno nie spotkać dziecka, które nie cierpiałoby z powodu alergii. Dlatego też, kupując pluszaka dla naszego malucha, warto upewnić się, czy jest on wykonany z materiałów, które nie uczulą naszego dziecka. Należy więc kupować pluszaki posiadające odpowiednie, wymagane przy produkcji certyfikaty świadczące o spełnianiu przez te zabawki wszelkich norm bezpieczeństwa.

Jeśli nasze dziecko śpi ze swoją maskotką, warto zakupić misia z materiału, który można łatwo wyprać. Pluszaki stanowią niestety doskonałe źródło dla rozwoju roztoczy, absorbują mnóstwo kurzu. A w dzisiejszych czasach niejedno dziecko jest niestety uczulone na wymienione wcześniej alergeny…

Jaki pluszak dla niemowlęcia?

Jeśli kupujemy pluszaka dla bardzo małego dziecka, zwłaszcza malucha poniżej trzeciego roku życia, warto upewnić się, czy miś nie posiada w zestawie małych elementów, które nieświadome zagrożenia dziecko może oderwać, odgryźć, a w efekcie – połknąć. Małe dziecko jest niezwykle ciekawe świata, ale posiada tę niebezpieczną cechę, że ma w zwyczaju wkładać do buzi większość nowo poznanych rzeczy. Z tego względu warto pamiętać przy zakupie pluszaka dla takiego malucha, że miś dla niego przeznaczony musi być absolutnie pozbawiony dodatkowych, małych elementów.

Pamiętając o wszystkich wymienionych wskazówkach, możemy spokojnie kupić swojemu dziecku misia, który może stać się ukochaną zabawką jego dzieciństwa!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *