Producenci
Promocje
Maskotka  z grzechotką - żyrafa Fisher Price
Maskotka z grzechotką - żyrafa Fisher Price
40,99 zł 36,89 zł
szt.
ABAKUS Numi Med Smoczek do inhalacji 0-6 niebieski
ABAKUS Numi Med Smoczek do inhalacji 0-6 niebieski
22,99 zł 21,84 zł
szt.
ALEXIS TK/3240C Mata edukacyjna niebieski Miś
ALEXIS TK/3240C Mata edukacyjna niebieski Miś
86,99 zł 82,64 zł
szt.
ALEXIS TK/3436C Mata edukacyjna Szop
ALEXIS TK/3436C Mata edukacyjna Szop
73,99 zł 70,29 zł
szt.
ALEXIS SK/146 Grzechotka plastikowa LIZAK PTASZEK
ALEXIS SK/146 Grzechotka plastikowa LIZAK PTASZEK
4,99 zł 4,49 zł
szt.
ALEXIS SK/188 Grzechotka KRÓLICZEK
ALEXIS SK/188 Grzechotka KRÓLICZEK
4,99 zł 4,49 zł
szt.
AVENT SCF172/15 Smoczek FREEFLOW 6-18m
AVENT SCF172/15 Smoczek FREEFLOW 6-18m
19,99 zł 18,99 zł
szt.
AVENT SCF195/30 Smoczek FASHION 6-18m 2-pak
AVENT SCF195/30 Smoczek FASHION 6-18m 2-pak
25,99 zł 24,69 zł
szt.
B.O.1397 Zabawka z grzechotką konik
B.O.1397 Zabawka z grzechotką konik
30,99 zł 27,89 zł
szt.
BAM BAM 377144 Grzechotka Pingwin
BAM BAM 377144 Grzechotka Pingwin
17,99 zł 16,19 zł
szt.
Maskotka  z grzechotką - lew Fisher Price
Maskotka z grzechotką - lew Fisher Price
40,99 zł 36,89 zł
szt.
Najnowsze wpis na blogu
Najlepsze zabawki dla przedszkolaka

W wieku przedszkolnym dziecko zdobywa wiedzę o otaczającym je świecie przez naśladowanie najbliższych, a następnie literaturę dziecięcą. Ale posiada również kontakt z zabawkami. Nie bez powodu w przedszkolu w większości na do dyspozycji są zabawki edukacyjne. Czy są one odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Pluszowy miś - najlepszy przyjaciel Twojego dziecka

Świat zmienia się w zawrotnym tempie, technologia zdominowała już praktycznie każdą dziedzinę naszego życia. Każde kolejne pokolenie dzieci wychowuje się w otoczeniu coraz bardziej atrakcyjnych, często interaktywnych zabawek. Tymczasem, w tej nowej, "cyfrowej" rzeczywistości, od wielu już lat rekordy popularności wśród dzieci bije wciąż jedna i ta sama zabawka - pluszowy miś.

Pielęgnacja niemowlaka. Co trzeba wiedzieć?

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny całkowicie przewraca świat jego rodziców do góry nogami. Muszą przewartościować swoje dotychczasowe życie, zmienić przyzwyczajenia, a także ustalić nowy rytm dnia, który wyznacza dziecko i jego potrzeby.

Zabawki dla dzieci z ADHD – gadżety antystresowe i Fidget Toys

Dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej nie mogą korzystać z wielu rodzajów zabawek, które kierowane są do ich rówieśników. Głośne, wysyłające liczne bodźce dźwiękowe i wizualne zabawki mogą powodować u dzieci z ADHD frustrację i pogłębiać zaburzenia funkcji poznawczych. Dodatkowo badania opublikowane w czasopiśmie naukowym Journal of Abnormal Child Psychology wykazują, że odpowiednie zabawki mogą poprawić koncentrację u dzieci z tym zaburzeniem i być wykorzystywane do kontroli procesów poznawczych. W efekcie możliwa jest redukcja stresu i minimalizacja objawów zespołu nadpobudliwości psychoruchowej.

Gdy dziecko boi się ciemności

Kto z nas nigdy nie bał się ciemności? Kto nie czuł lęku i dreszczy strachu, gdy nagle zgasło światło? Ciemność w pokoju powoduje, że czujemy się nieswojo, wytężamy zmysł słuchu i każdy odgłos dobiegający do naszych uszu uruchamia wyobraźnię, przywołuje obrazy, które tylko potęgują lęk i obawy przed czymś, czego nie potrafimy nazwać, ale bardzo się tego boimy.

Pluszowy miś - najlepszy przyjaciel Twojego dziecka 0
Pluszowy miś - najlepszy przyjaciel Twojego dziecka

Nie jest on interaktywny ani wielofunkcyjny, ale posiada jedną podstawową zaletę - jest niezawodny. Nigdy nie wyczerpie mu się bateria, ani nie zawiesi system. Będzie przy nas zawsze, gdy będziemy go potrzebować, w tej samej, niezmienionej postaci, co niewątpliwie daje wielu małym dzieciom poczucie bezpieczeństwa. 

Miś pluszowy uosabia bowiem to, o czym często zapominają dzisiejsi rodzice. Nasze maluchy naprawdę nie potrzebują najnowszego tabletu, czy telefonu. Gadżety, które tak pociągają dorosłych, nie przedstawiają dla nich jeszcze większej wartości. 

Pluszak - idealna zabawka

Tymczasem miła w dotyku, pluszowa, kolorowa przytulanka towarzyszy dziecku praktycznie cały czas. To przyjaciel, który z nim zasypia, wysłuchuje największych sekretów i obaw naszego malucha, bawi się z nim i smuci. Jest niemalże kolejnym członkiem rodziny w świecie naszego dziecka, nieodłącznym elementem jego rzeczywistości. 

Pluszowe misie to idealny prezent dla małego chłopca czy dziewczynki. Te urocze przytulanki mają dziś niewyobrażalną ilość postaci. Mogą być klasycznym Misiem Puchatkiem, Smerfetką, Świnką Peppą, czy nawet słynnym "słodziakiem" lub "świeżakiem" - hitem w ofercie jednego z polskich dyskontów. 

Absolutnie niepodważalnym jest więc fakt, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Teraz czas zastanowić się, na co my - jako rodzice - musimy zwrócić uwagę przy zakupie misia dla swojego dziecka. 

W dzisiejszych czasach trudno nie spotkać dziecka, które nie cierpiałoby z powodu alergii. Dlatego też, kupując pluszaka dla naszego malucha, warto upewnić się, czy jest on wykonany z materiałów, które nie uczulą naszego dziecka. Należy więc kupować pluszaki posiadające odpowiednie, wymagane przy produkcji certyfikaty świadczące o spełnianiu przez te zabawki wszelkich norm bezpieczeństwa. 

Jeśli nasze dziecko śpi ze swoją maskotką, warto zakupić misia z materiału, który można łatwo wyprać. Pluszaki stanowią niestety doskonałe źródło dla rozwoju roztoczy, absorbują mnóstwo kurzu. A w dzisiejszych czasach niejedno dziecko jest niestety uczulone na wymienione wcześniej alergeny...

Jaki pluszak dla niemowlęcia?

Jeśli kupujemy pluszaka dla bardzo małego dziecka, zwłaszcza malucha poniżej trzeciego roku życia, warto upewnić się, czy miś nie posiada w zestawie małych elementów, które nieświadome zagrożenia dziecko może oderwać, odgryźć, a w efekcie - połknąć. Małe dziecko jest niezwykle ciekawe świata, ale posiada tę niebezpieczną cechę, że ma w zwyczaju wkładać do buzi większość nowo poznanych rzeczy. Z tego względu warto pamiętać przy zakupie pluszaka dla takiego malucha, że miś dla niego przeznaczony musi być absolutnie pozbawiony dodatkowych, małych elementów. 

Pamiętając o wszystkich wymienionych wskazówkach, możemy spokojnie kupić swojemu dziecku misia, który może stać się ukochaną zabawką jego dzieciństwa!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl