Producenci
Promocje
Maskotka z grzechotką - żyrafa Fisher Price
Maskotka z grzechotką - żyrafa Fisher Price
22,99 zł 20,69 zł
szt.
ALEXIS HS-789-13 Mata edukacyjna z muzyką SAFARI karton
ALEXIS HS-789-13 Mata edukacyjna z muzyką SAFARI karton
101,99 zł 96,89 zł
szt.
ALEXIS TK/3168C Mata edukacyjna Króliczki
ALEXIS TK/3168C Mata edukacyjna Króliczki
96,99 zł 92,14 zł
szt.
ALEXIS PL-400061 Grzechotka plastikowa królik
ALEXIS PL-400061 Grzechotka plastikowa królik
8,99 zł 8,09 zł
szt.
AVENT SCF169/37 Smoczek CLASSIC BOY 6-18m 2-pak
AVENT SCF169/37 Smoczek CLASSIC BOY 6-18m 2-pak
25,99 zł 24,69 zł
szt.
AVENT SCF182/24 Smoczek CLASSIC+ animali 6-18m 2-pak
AVENT SCF182/24 Smoczek CLASSIC+ animali 6-18m 2-pak
25,99 zł 24,69 zł
szt.
B.O.672 Grzechotka kula
B.O.672 Grzechotka kula
4,99 zł 4,49 zł
szt.
BAM BAM 359906 Grzechotka Krówka
BAM BAM 359906 Grzechotka Krówka
13,99 zł 12,59 zł
szt.
Maskotka z grzechotką - żyrafa Fisher Price
Maskotka z grzechotką - żyrafa Fisher Price
31,99 zł 28,79 zł
szt.
Najnowsze wpis na blogu
Najlepsze zabawki dla przedszkolaka

W wieku przedszkolnym dziecko zdobywa wiedzę o otaczającym je świecie przez naśladowanie najbliższych, a następnie literaturę dziecięcą. Ale posiada również kontakt z zabawkami. Nie bez powodu w przedszkolu w większości na do dyspozycji są zabawki edukacyjne. Czy są one odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Pluszowy miś - najlepszy przyjaciel Twojego dziecka

Świat zmienia się w zawrotnym tempie, technologia zdominowała już praktycznie każdą dziedzinę naszego życia. Każde kolejne pokolenie dzieci wychowuje się w otoczeniu coraz bardziej atrakcyjnych, często interaktywnych zabawek. Tymczasem, w tej nowej, "cyfrowej" rzeczywistości, od wielu już lat rekordy popularności wśród dzieci bije wciąż jedna i ta sama zabawka - pluszowy miś.

Pielęgnacja niemowlaka. Co trzeba wiedzieć?

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny całkowicie przewraca świat jego rodziców do góry nogami. Muszą przewartościować swoje dotychczasowe życie, zmienić przyzwyczajenia, a także ustalić nowy rytm dnia, który wyznacza dziecko i jego potrzeby.

Zabawki dla dzieci z ADHD – gadżety antystresowe i Fidget Toys

Dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej nie mogą korzystać z wielu rodzajów zabawek, które kierowane są do ich rówieśników. Głośne, wysyłające liczne bodźce dźwiękowe i wizualne zabawki mogą powodować u dzieci z ADHD frustrację i pogłębiać zaburzenia funkcji poznawczych. Dodatkowo badania opublikowane w czasopiśmie naukowym Journal of Abnormal Child Psychology wykazują, że odpowiednie zabawki mogą poprawić koncentrację u dzieci z tym zaburzeniem i być wykorzystywane do kontroli procesów poznawczych. W efekcie możliwa jest redukcja stresu i minimalizacja objawów zespołu nadpobudliwości psychoruchowej.

Gdy dziecko boi się ciemności

Kto z nas nigdy nie bał się ciemności? Kto nie czuł lęku i dreszczy strachu, gdy nagle zgasło światło? Ciemność w pokoju powoduje, że czujemy się nieswojo, wytężamy zmysł słuchu i każdy odgłos dobiegający do naszych uszu uruchamia wyobraźnię, przywołuje obrazy, które tylko potęgują lęk i obawy przed czymś, czego nie potrafimy nazwać, ale bardzo się tego boimy.

Pielęgnacja niemowlaka. Co trzeba wiedzieć? 0
Pielęgnacja niemowlaka. Co trzeba wiedzieć?

Nieodłącznym elementem niemowlęcego świata są pieluszki. Dużo pieluszek – bo muszą być zmieniane nawet kilkanaście razy na dobę, w zależności od dziecka. Każdorazowo przy zmianie pieluchy należy dokładnie oczyścić skórę, nie omijając żadnych zagłębień i fałdek dziecięcego ciałka, a na koniec warto zastosować krem lub maść przeciw odparzeniom. Warto również dać dziecku chwilę na poleżenie bez pieluszki. Jemu sprawi to niesamowitą frajdę, a przy okazji zadziała korzystnie na skórę pupy. W tej całej procedurze dużym ułatwieniem dla rodziców jest przewijak – ustawiony na odpowiedniej wysokości sprawia, że zmiana pieluszki jest po prostu wygodna i nie wywołuje bólu kręgosłupa u rodzica.

 

Ważna jest pielęgnacja niemowlęcia

Większym wyzwaniem niż zmiana pieluszki jest dla świeżo upieczonych rodziców kąpiel niemowlaka – choć po nabraniu wprawy staje się to zazwyczaj przyjemnym rytuałem, to początki bywają pełne strachu i zbędnych obaw. Warto jednak się dobrze przygotować do tego zabiegu pielęgnacyjnego, aby stał się miłą chwilą w ciągu dnia, a nie przykrym obowiązkiem. Należy więc zgromadzić wszystkie niezbędne akcesoria i  czyste ubranka dla niemowląt oraz odpowiednio przygotować pomieszczenie (pozamykać okna, ewentualnie dogrzać w razie potrzeby). Należy mieć na uwadze, by stosować kosmetyki odpowiednie dla małego szkraba: dostosowane do jego potrzeb mydełko lub żel do mycia ciała, szampon, oliwkę lub balsam nawilżający. Absolutnie nie można stosować kosmetyków takich samych, jak dla dorosłych – mogą podrażnić delikatną skórę dziecka. Poza czynnościami typowo pielęgnacyjnymi warto ten czas przeznaczyć na masaż – np. podczas wcierania oliwki lub balsamu. ubranka dla niemowląt. Warto również pamiętać, by kąpiele nie były zbyt częste, bo może to prowadzić do wysuszenia skóry dziecka.

Po kąpieli warto poświęcić chwilę buzi niemowlęcia: warto przemyć oczka solą fizjologiczną (pamiętając o prawidłowym kierunku prowadzenia nasączonego płatka: od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka), osuszyć uszka (nie wkładając patyczków higienicznych do ucha) oraz oczyścić nosek. Warto go przetrzeć zwilżonym płatkiem, a w przypadku zalegania wydzieliny można zastosować do noska po kropelce soli fizjologiczne, a następnie usunąć ją aspiratorem.

Zwróć uwagę na ubranka niemowlęcia: ważne, by były wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów, nie były za małe, nie miały metalowych elementów mogących podrażnić skórę dziecka lub powodować reakcje alergiczne.

Dużym wyzwaniem początkowo jest też obcinanie paznokci. Najlepiej robić to specjalnymi nożyczkami z zaokrąglonymi końcami, co zapobiegnie przypadkowym zranieniom. Trzeba robić to delikatnie, ale zdecydowanie, nie przedłużając tej czynności, której dzieci zazwyczaj nie lubią – choć tak naprawdę najlepiej robić to po prostu wtedy, gdy dziecko śpi. Przy rękach obcinamy paznokcie na półokrągło, a przy stopach na prosto (zapobiega to wrastaniu paznokci).

Jak to zazwyczaj bywa, strach ma wielkie oczy: pielęgnacja niemowlaka jawi się młodym rodzicom jako coś trudnego, jednak w miarę upływu czasu staje się dla nich zupełnie naturalna.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl