Producenci
Promocje
Pokrowiec na smoczek Fisher Price
Pokrowiec na smoczek Fisher Price
27,99 zł 26,59 zł
szt.
Uchwyt na smoczek z grzechotką - miś Fisher Price
Uchwyt na smoczek z grzechotką - miś Fisher Price
21,99 zł 20,89 zł
szt.
ALEXIS TK/3131C Mata edukacyjna Miś w wózku
ALEXIS TK/3131C Mata edukacyjna Miś w wózku
100,99 zł 95,94 zł
szt.
ALEXIS TK/3406C-62104 Mata edukacyjna Marynarz
ALEXIS TK/3406C-62104 Mata edukacyjna Marynarz
98,99 zł 94,04 zł
szt.
ALEXIS PL-405776-9 Grzechotka plastikowa Małpka
ALEXIS PL-405776-9 Grzechotka plastikowa Małpka
8,99 zł 8,09 zł
szt.
ALEXIS KP-0598 Grzechotka plastikowa miś
ALEXIS KP-0598 Grzechotka plastikowa miś
12,99 zł 11,69 zł
szt.
AVENT SCF172/01 Smoczek FASHION 0-6 m 2-pak BOY
AVENT SCF172/01 Smoczek FASHION 0-6 m 2-pak BOY
25,99 zł 24,69 zł
szt.
AVENT SCF186/25 Smoczek ZWIERZĄTKO 18+ 2-pak
AVENT SCF186/25 Smoczek ZWIERZĄTKO 18+ 2-pak
25,99 zł 24,69 zł
szt.
B.O.1380 Grzechotka edukacyjna krówka
B.O.1380 Grzechotka edukacyjna krówka
7,99 zł 7,19 zł
szt.
BAM BAM 377129 Przywieszka grzechotka Słonik
BAM BAM 377129 Przywieszka grzechotka Słonik
40,99 zł 36,89 zł
szt.
PLAYGRO 183474 Grzechotka aktywny Motyl
PLAYGRO 183474 Grzechotka aktywny Motyl
42,99 zł 38,69 zł
szt.
Najnowsze wpis na blogu
Najlepsze zabawki dla przedszkolaka

W wieku przedszkolnym dziecko zdobywa wiedzę o otaczającym je świecie przez naśladowanie najbliższych, a następnie literaturę dziecięcą. Ale posiada również kontakt z zabawkami. Nie bez powodu w przedszkolu w większości na do dyspozycji są zabawki edukacyjne. Czy są one odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Pluszowy miś - najlepszy przyjaciel Twojego dziecka

Świat zmienia się w zawrotnym tempie, technologia zdominowała już praktycznie każdą dziedzinę naszego życia. Każde kolejne pokolenie dzieci wychowuje się w otoczeniu coraz bardziej atrakcyjnych, często interaktywnych zabawek. Tymczasem, w tej nowej, "cyfrowej" rzeczywistości, od wielu już lat rekordy popularności wśród dzieci bije wciąż jedna i ta sama zabawka - pluszowy miś.

Pielęgnacja niemowlaka. Co trzeba wiedzieć?

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny całkowicie przewraca świat jego rodziców do góry nogami. Muszą przewartościować swoje dotychczasowe życie, zmienić przyzwyczajenia, a także ustalić nowy rytm dnia, który wyznacza dziecko i jego potrzeby.

Zabawki dla dzieci z ADHD – gadżety antystresowe i Fidget Toys

Dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej nie mogą korzystać z wielu rodzajów zabawek, które kierowane są do ich rówieśników. Głośne, wysyłające liczne bodźce dźwiękowe i wizualne zabawki mogą powodować u dzieci z ADHD frustrację i pogłębiać zaburzenia funkcji poznawczych. Dodatkowo badania opublikowane w czasopiśmie naukowym Journal of Abnormal Child Psychology wykazują, że odpowiednie zabawki mogą poprawić koncentrację u dzieci z tym zaburzeniem i być wykorzystywane do kontroli procesów poznawczych. W efekcie możliwa jest redukcja stresu i minimalizacja objawów zespołu nadpobudliwości psychoruchowej.

Gdy dziecko boi się ciemności

Kto z nas nigdy nie bał się ciemności? Kto nie czuł lęku i dreszczy strachu, gdy nagle zgasło światło? Ciemność w pokoju powoduje, że czujemy się nieswojo, wytężamy zmysł słuchu i każdy odgłos dobiegający do naszych uszu uruchamia wyobraźnię, przywołuje obrazy, które tylko potęgują lęk i obawy przed czymś, czego nie potrafimy nazwać, ale bardzo się tego boimy.

Opieka nad noworodkiem w pierwszych dniach życia 0
Opieka nad noworodkiem w pierwszych dniach życia

Karmienie noworodka i sen w pierwszych dniach życia dziecka 

Noworodek przesypia większość czasu, budząc się przeważnie tylko na jedzenie co kilka godzin. Większość dzieci wymaga karmienia co 2-4 godziny i na ogół je 8-12 razy w przeciągu doby. Jednak nie zawsze warto przestrzegać tych reguł. Coraz częściej karmi się „na żądanie dziecka”, czyli wtedy gdy maluch się tego domaga. Tego typu praktykę zaleca coraz więcej lekarzy. Oczywiście karmienie nie powinno być rzadziej, niż co 3 godziny.

Zwykle noworodki budzą się wtedy, kiedy robią się głodne, ale niektóre trzeba specjalnie wybudzać na karmienie. Noworodki mają maleńki żołądek, dlatego nie mają możliwości najedzenia się na zapas. Kiedy naraz zje więcej, aniżeli kilkadziesiąt mililitrów pokarmu, z dużym prawdopodobieństwem go uleje. Zazwyczaj przy pierwszych posiłkach wystarczy 10 do 15 ml, ale są też dzieci, które jedzą kilkakrotnie więcej. Dobrą praktyką jest podanie smoczka zaraz po karmieniu.

Karmienie noworodka, poza spaniem to jedna spośród czynności, które wykonuje się z dużą częstotliwością. Pokarm matki trawiony jest dużo szybciej, niż mieszanki modyfikowane, dlatego częstość karmienia uzależniona jest w dużej mierze od jego sposobu, jak i zapotrzebowania kalorycznego dziecka.

Kąpiel noworodka

O ile z przewijaniem, czy też z karmieniem matka ma szansę oswoić się już w szpitalu, o tyle kąpanie noworodka stanowi na ogół pierwszą samodzielną czynność. Pierwsza kąpiel noworodka jest w szpitalu, zaraz po urodzeniu się dziecka. Jest to konieczne, aby obmyć dziecko z krwi i wód płodowych, które mogą zawierać groźne drobnoustroje.

Najlepiej, jeśli wykąpiemy noworodka w dniu, kiedy wróciliśmy z nim ze szpitala. Należy przygotować wszystkie istotne akcesoria, zadbać o właściwą temperaturę wody, jak i pomieszczenia. Początkowo noworodek może być zanurzany w wodzie w pieluszce tetrowej, dzięki czemu oswoi się on z wodą. 

Niektórzy rodzice kąpią swoje dziecko dopiero kilka dni po wyjściu ze szpitala. Nie jest to złe postępowanie. Należy jednak przemywać dziecko specjalnymi chusteczkami. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy dziecko nie zostało wykąpane po urodzeniu przez personel. Wtedy najlepiej jest to zrobić jak najszybciej.

Rodzice powinni być tez świadomi tego, że w szpitalu znajduje się wiele bakterii, które mogły pozostać na dziecku!

Kąpiel noworodka powinna być wykonywana 2-3 razy w tygodniu. Ma ona często działanie uspokajające i relaksujące na dziecko, więc nie trzeba się obawiać, że coś mu się stanie. Dla dziecka kąpiel to czysta przyjemność!

 

Czym myć noworodka?

Na rynku istnieje bardzo wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji noworodka od pierwszych dni życia. Produkty te są zawsze odpowiednio oznaczone.

 

Pielęgnacja pępka u noworodka

W pierwszych dniach życia noworodka konieczne jest zadbanie o jego kikut pępowinowy. Pępek musi być możliwie jak najczęściej odsłonięty, nie uciskany przez ubranka, albo też pieluszkę. Pierścień dookoła pępowiny trzeba przemywać 2 razy dziennie spirytusem 75%. 

Przewijanie noworodka

Noworodki muszą być przewijane bardzo często, bowiem ich delikatna skórka jest bardzo narażona na odparzenia. Pieluszka powinna być zmieniana od razu po zrobieniu kupki. Czasami może to być kila razy w ciągu kilku minut!

Nie wolno ciągnąć dziecka za nóżki, ale konieczne jest uniesienie jego pośladków. Zawsze należy czyścić wszystkie fałdki, jak i zagłębienia, a u dziewczynek trzeba mieć na uwadze kierunek od cewki moczowej do pupy. Przewijanie najlepiej jest przeprowadzać na specjalnym przewijaku. Jest to dużo bardziej praktyczne, ale przede wszystkim bezpieczne dla noworodka rozwiązanie. Jeśli dziecko nie lubi przewijania, można odwrócić jego uwagę zabawką, na przykład powieszoną na karuzelce.

Bardzo pomocne są w tym celu przewijaki dla dzieci. Mają one miękkie wykończenie oraz łatwy to wyczyszczenia materiał. Większość ubrudzeń można zetrzeć wilgotną ścierką. Przewijaki posiadają również zawinięte w górę krawędzie, uniemożliwiając tym samym wypadnięcie dziecka z przewijaka.

Odparzenia u niemowlaka

Odparzenia u niemowląt związane są z bolesnymi dolegliwościami. Poza tym są one trudne do wyleczenia, dlatego konieczne jest posiadanie wiedzy na temat tego, skąd się one biorą, dzięki czemu będzie można im zapobiec. 

Odparzenia nie muszą być wynikiem zaniedbań w pielęgnacji. Niektóre z powodów ich powstawania wcale nie są powiązane z pielęgnacją. Należą do nich chociażby : 

  • Rozszerzanie/urozmaicanie diety noworodka, co powoduje zmiany w składzie i konsystencji kupek, które mogą wywołać odparzenia; 
  • Przyjmowanie niektórych leków, które mają bezpośredni wpływ na zmianę charakterystyki stolca i moczu;
  • Zbyt duże ilości płynów podawane dziecku przed snem. Dziecko sika na ogół zaraz po zaśnięciu, co związane będzie z dłuższym kontaktem jego skóry z mokrą pieluchą;
  • Wypranie ubranek niemowlęcia w środkach drażniących - odparzenia mogą stanowić reakcję alergiczną, chociażby na proszek, albo płyn do płukania, który normalnie stosujemy do prania swoich ubrań.

Regularnie smaruj wrażliwe miejsca odpowiednimi kremami (np. Sudokrem). Koniecznie obserwuj dziecko, czy nie reaguje negatywnie na pokarm lub kosmetyki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl