Producenci
Promocje
Maskotka  z grzechotką - lew Fisher Price
Maskotka z grzechotką - lew Fisher Price
40,99 zł 36,89 zł
szt.
ABAKUS Numi Med Smoczek do inhalacji 6-12 niebieski
ABAKUS Numi Med Smoczek do inhalacji 6-12 niebieski
19,99 zł 18,99 zł
szt.
ALEXIS TK/3249 C Mata edukacyjna Tygrysek
ALEXIS TK/3249 C Mata edukacyjna Tygrysek
97,99 zł 93,09 zł
szt.
ALEXIS SK/148 Grzechotka PLASTIKOWA KULKA
ALEXIS SK/148 Grzechotka PLASTIKOWA KULKA
5,99 zł 5,39 zł
szt.
ALEXIS SK/A132 Grzechotka miś z kulkami
ALEXIS SK/A132 Grzechotka miś z kulkami
5,99 zł 5,39 zł
szt.
AVENT SCF172/18 Smoczek FREEFLOW 0-6m 2-pak
AVENT SCF172/18 Smoczek FREEFLOW 0-6m 2-pak
25,99 zł 24,69 zł
szt.
AVENT SCF196/18 Smoczek FASHION Boy/Girl 0-6m 2-pak
AVENT SCF196/18 Smoczek FASHION Boy/Girl 0-6m 2-pak
25,99 zł 24,69 zł
szt.
BAM BAM 322018 Grzechotka Piesek
BAM BAM 322018 Grzechotka Piesek
31,99 zł 28,79 zł
szt.
BAM BAM 377145 Grzechotka Rybka
BAM BAM 377145 Grzechotka Rybka
17,99 zł 16,19 zł
szt.
Maskotka  z grzechotką - miś Fisher Price
Maskotka z grzechotką - miś Fisher Price
40,99 zł 36,89 zł
szt.
Najnowsze wpis na blogu
Najlepsze zabawki dla przedszkolaka

W wieku przedszkolnym dziecko zdobywa wiedzę o otaczającym je świecie przez naśladowanie najbliższych, a następnie literaturę dziecięcą. Ale posiada również kontakt z zabawkami. Nie bez powodu w przedszkolu w większości na do dyspozycji są zabawki edukacyjne. Czy są one odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Pluszowy miś - najlepszy przyjaciel Twojego dziecka

Świat zmienia się w zawrotnym tempie, technologia zdominowała już praktycznie każdą dziedzinę naszego życia. Każde kolejne pokolenie dzieci wychowuje się w otoczeniu coraz bardziej atrakcyjnych, często interaktywnych zabawek. Tymczasem, w tej nowej, "cyfrowej" rzeczywistości, od wielu już lat rekordy popularności wśród dzieci bije wciąż jedna i ta sama zabawka - pluszowy miś.

Pielęgnacja niemowlaka. Co trzeba wiedzieć?

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny całkowicie przewraca świat jego rodziców do góry nogami. Muszą przewartościować swoje dotychczasowe życie, zmienić przyzwyczajenia, a także ustalić nowy rytm dnia, który wyznacza dziecko i jego potrzeby.

Zabawki dla dzieci z ADHD – gadżety antystresowe i Fidget Toys

Dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej nie mogą korzystać z wielu rodzajów zabawek, które kierowane są do ich rówieśników. Głośne, wysyłające liczne bodźce dźwiękowe i wizualne zabawki mogą powodować u dzieci z ADHD frustrację i pogłębiać zaburzenia funkcji poznawczych. Dodatkowo badania opublikowane w czasopiśmie naukowym Journal of Abnormal Child Psychology wykazują, że odpowiednie zabawki mogą poprawić koncentrację u dzieci z tym zaburzeniem i być wykorzystywane do kontroli procesów poznawczych. W efekcie możliwa jest redukcja stresu i minimalizacja objawów zespołu nadpobudliwości psychoruchowej.

Gdy dziecko boi się ciemności

Kto z nas nigdy nie bał się ciemności? Kto nie czuł lęku i dreszczy strachu, gdy nagle zgasło światło? Ciemność w pokoju powoduje, że czujemy się nieswojo, wytężamy zmysł słuchu i każdy odgłos dobiegający do naszych uszu uruchamia wyobraźnię, przywołuje obrazy, które tylko potęgują lęk i obawy przed czymś, czego nie potrafimy nazwać, ale bardzo się tego boimy.

Najlepsze zabawki dla przedszkolaka 0
Najlepsze zabawki dla przedszkolaka

 

    Jakie zabawki są najlepsze dla przedszkolaka?

          Zabawki dla dzieci przede wszystkim muszą być bezpieczne. Dziecko w wieku przedszkolnym wczuwa się w role osób najbliższych, naśladuje innych. Co robi mama codziennie? Mama gotuje, sprząta, prasuje, karmi, zmywa, pierze itd. Dziewczynki w zabawach same i z rówieśnikami będą robiły to samo co mama  w domu. Do zabawy w dom potrzebne są akcesoria potrzebne do wykonywania pracy w gospodarstwie domowym.

Tata pełni inną rolę w domu niż mama. Tutaj w zabawach codziennych męskie role będą naśladowali chłopcy. Na pewno będą to różnego rodzaju naprawy, majsterkowanie, prowadzenie samochodu, traktora. motoru. Dla chłopców do ilustrowania roli męskiej w domu będą narzędzia do majsterkowania, napraw, pojazdy. Gdy popatrzymy na bawiącą się dziewczynkę i chłopca to utworzy nam się obraz pary małżeńskiej czyli rodziców. Dziewczynka będzie mamą, a chłopiec ojcem. W tej zabawie rolę dziecka będą pełniły lalki, wózki, ubranka dla dziecka, naczynia kuchenne i sprzęt zabawowy AGD i RTV. 

 

W zabawach do ilustracji ról służą szmacianki, kukiełki, pacynki.  Ilustratorem roli rodzinnej będzie lalka, a twórcą dziecko. Jest to zabawa twórcza, która sprawia dzieciom dużo radości.

Dzieci muszą czerpać wiedzę o otaczającym je świecie, więc dużą rolę w tym zakresie pełni literatura dziecięca i piosenka, aktorzy.

Dzieci przedszkolne zdobywają wiedzę o świecie zwierząt wśród, których żyją i tych, które znajdują się w innych krajach i na innych kontynentach. Najszybszym nośnikiem wiedzy o świecie zwierząt są opowiadania, albumy, wiersze, bajki, a przede wszystkim filmy dla dzieci. Do naśladowania zwierząt potrzebne będą zabawki sylwetą przedstawiające zwierzęta.

Nie tylko zabawki pomogą dzieciom wczuć się w rolę zwierząt i dorosłych, ale również stroje, po założeniu których dziecko będzie mogło wczuć się w rolę wybranej przez siebie osoby bądź zwierzęcia.

 Klocki dla dzieci

Nie tylko zabawki

    Przedszkolaki bardzo lubią spędzać czas przy grach planszowych, które nie tylko uczą je pokonywania trudności i właściwego podchodzenia do porażki, ale również logicznego myślenia, pozytywnego współzawodnictwa i pracy w zespole.

Zabawa dla dziecka przedszkolnego to nie tylko zabawki.  Artykuły papiernicze do szkoły mogą być ogromną frajdą dla dziecka. Jest ono szczęśliwe, gdy może stworzyć coś samo, a takie możliwości daje mu plastelina, glina, krepina, materiały, opakowania po artykułach żywnościowych, a następnie kartony, kredki, farby, papier kolorowy, klej. Małe dziecko lubi być twórcą i cieszy się z każdego osiągniętego sukcesu i utworzonego własnoręcznie dzieła.

Uwielbiana formą zabawy są układanki, puzzle. Zabawki te w zależności od ilości części z którego ma być ułożony obrazek dają możliwość własnoręcznego ułożenia obrazka przez dziecko. W przypadku małych dzieci będzie to tylko miś, gruszka, jabłko dom. Dzieci starsze są w stanie ułożyć obrazek z wielu części. Zabawki te ćwiczą u dzieci analizę i syntezę wzrokową. 

     Bardzo lubianą formą zabawy przez dzieci przedszkolne jest budowanie z klocków plastikowych i drewnianych. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl