Najlepsze gry towarzyskie, z którym można zagrać z dzieckiem

Czas spędzony z dzieckiem to bezcenne chwilę dla każdego rodzica. Nadchodzą wakacje – czas letnich wyjazdów w różne zakątki Polski czy świata, kolonii, pobytu u bliższej lub dalszej rodziny, jak również organizacja różnych form wypoczynku w mieście. Przy sprzyjającej pogodzie większość czasu dzieciaki będą spędzać na świeżym powietrzu.

 

Gdy w czasie deszczu dzieci się nudzą…

Jednak co zrobić w sytuacji, gdy pogoda za oknem jest niesprzyjająca a dziecko mówi: „Nudzę się!”? Wówczas warto sięgnąć po gry z bogatego wyboru propozycji towarzyskich i rodzinnych. To także dobra propozycja na zajecie maluchów podczas organizowania urodzin, gdy nie chcemy wydawać pieniędzy na zatrudnienie profesjonalnych animatorów czy inne imprezy, gdzie zapraszanych jest wiele dzieci. Warto mieć wówczas pod ręką interesujące propozycje dostosowane do wieku i możliwości intelektualnych odbiorców.gra uno

Karty i inne gry z dzieciństwa rodziców

Kiedyś wystarczyło talia kart, żeby wraz z rodzicami spędzić na rozgrywce długie godzinę grając w wojnę, makao, kuku i wiele innych gier, czesto wymyślonych na poczekaniu. Któż nie pamieta pchelek, bietek i tym podobnych gier? Także czysta kartka i długopis pozwalały, żeby zagrać w statki, państwa-miasta, kółko i krzyżyk i inne. Te propozycje  są nadal popularne, jednak niestety powoli wypierane  przez ich komputerowe odpowiedniki.

Gry w dzisiejszym świecie pędzącym naprzód

Niemniej w dzisiejszej teraźniejszości, gdy czas jest na wagę złota i od najmłodszego dzieci uczone są szybkości w podejmowaniu decyzji, a także logicznego myślenia, popularne są nieustannie gry biznesowe i strategiczne. Polegają w dużej mierze na obrocie gotówką czy zarządzaniu zespołem. W celu zakupu  jak najkorzystniejszych  inwestycji wachlarz propozycji do wyboru jest ogromny i dostosowany do każdej grupy wiekowej.

Jednym (lub więcej) słowem czy obrazem

Wszelkie gry słowne polegające na odgadywaniu wyrazów (takie jak kalambury o różnym poziomie trudności i sposobie przedstawiania ich dla zgadujących) budują również wyobraźnię i uczą współpracy w grupie, gdyż najlepiej bawić się w większym gronie. Szeroka paleta wszelkich gier polegających na opowiadaniu lub tworzeniu historii są również bardzo popularne wśród dzieci. Jak wiadomo uwielbiają one fantazjować. Także wszelkie propozycje obrazkowe  w stylu memory lub tym podobne są fantastyczną propozycją zarówno dla dzieci jak i rodziców. Jest to także świetny sposób integracji pokoleń na co często brakuje czasu w dzisiejszym zaginionym świecie.

Spiesz się – masz 5 sekund!

Jedną z takich propozycji jest gra 5 sekund. Jest to wymagająca szybkości i logicznego myślenia rozgrywka zarówno dla małych jak i dużych. Mogą w nią grać już dzieci od 3 roku życia. Przewidziana jest wersja dla najmłodszych milusińskich – junior – dostosowana to ich możliwości i upodobań. Jest też kilka wersji dla starszych. Gra polega na jak najszybszym udzielaniu odpowiedzi na zadane pytania w ciągu tytułowego terminu. Zasady są dość proste a rozgrywka mocno wciągająca, zwłaszcza jeżeli w 5 sekund gra grupa dobrze się znająca i potrafiąca się komunikować. Wszystko również zależy od tego czy dane osoby chcą grać drużynowo, czy też każda na własne. 5 sekund w doskonały sposób uczy zasad rywalizacji, jak również radzenia sobie ze stresem i działaniem pod presją szybko upływającego czasu. A przede wszystkim ile przy tym śmiechu i radości wie kazdy, kto chociaż raz spróbował tej formy rozgrywki.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *