Łóżeczka turystyczne – idealne na podróż

Zapewne każdy, kto za chwilę powita na świecie nowego członka rodziny, staje przed wyborem łóżeczka dla maluszka. W sklepach jest wiele modeli łózek, ale nas najbardziej interesuje łóżeczko, które można zabrać ze sobą w dowolne miejsce.  Rozwiązaniem jest łóżeczko turystyczne dla dziecka.

 

O ile łóżeczko szczebelkowe świetnie się prezentuje wśród dziecięcych mebelków, tak nie nadaje się do łatwego transportu. Ma jednak tę zaletę, że często wyróżnia się nowoczesnym designem, wesołą dziecięcą kolorystyką oraz słodkością pastelowych odcieni. By jednak było stu procentowo bezpieczne dla nowo narodzonego dzieciątka, musi być zaopatrzone w ochraniacze na szczebelka, zapobiegające urazom np. główki, w momencie uderzenia w szczebelki przez dziecko lub „wkręceniem” stopy dziecka w szczebelki. Tych problemów nie ma łóżeczko turystyczne.

 

Dlaczego warto wybrać łóżeczko turystyczne?

Łóżeczko turystyczne, choć dla wielu wydaje się mniej eleganckie i estetyczne, okazuje się świetnym rozwiązaniem, zarówno dla noworodków, jak i starszych dzieci. Wybór wzorów i kolorystyki jest tak szeroki, że można z łatwością dopasować go do stylu, czy wnętrza pokoiku naszego dziecka. Można zdecydować się na łóżeczko z ulubionymi postaciami z bajki dziecka, czy postawić na tradycyjne, stonowane kolory łóżeczka, które będą pasowały do każdego wnętrza.

Pamiętajmy, że często starsze dzieci szukają co raz to nowszych miejsc do zabawy i dziecięcych szaleństw. Również łóżeczko, w pewnym momencie staje się takim miejscem. Łóżko turystyczne spełnia jednocześnie funkcję kojca, gdzie nasze dziecko może bezpiecznie się bawić, a my możemy na chwilę „spuścić go z oka”, mając pewność, że jest bezpieczne. Nawet dziecko 3-letnie może z powodzeniem korzystać z niego, również jako miejsce do zabawy i poszukiwania nowych przygód. Jest ono bowiem miękkie, z każdej strony bezpieczne i o ile nie styka się bezpośrednio ze ścianą – nie grozi poważnym wypadkiem, gdy dziecko po nim skacze, czy wierci się podczas snu.

Łóżeczko idealnie sprawdza się jako łóżeczko dla niemowlaka. Można z łatwością przenosić z miejsca na miejsce, z pokoju do pokoju, zależnie od naszych potrzeb i wygody. W ten sposób możemy zmieniać aranżację pokoju dziecka bez niczyjej pomocy. Jest ono na tyle lekkie, że wystarczy jedna dorosła osoba, by w kilka chwil przemeblować dziecięcy pokój.

Łóżeczko turystyczne posiada też hamulce bezpieczeństwa, by niespodziewanie nie odjechało podczas snu, czy zabaw dziecka. Otwierane na zamek okienko pozwoli nieco starszemu (1,5 – rocznemu, 2-letniemu) dziecku na samodzielne wychodzenie i wchodzenie do łóżeczka, bez konieczności schylania się i podnoszenia dziecka przez osobę dorosłą.

Dla podróżników

   Łóżeczka turystyczne są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają w planach podróżowanie z dzieckiem. O tym, jak złożyć łóżko turystyczne, opowiem w dalszej części artykułu. Najważniejsze jest to, że można to zrobić w kilka sekund, zapakować do bagażnika i udać się w podróż dokądkolwiek nam się marzy. Dziecko będzie miało swoje, znane mu miejsce do spania. A my nie musimy martwić się, gdzie ułożymy do snu nasze maleństwo, czy nawet starszego już malucha. Jest to jedna z największych zalet tego rodzaju łóżeczek. Bez wątpienia docenisz tę funkcję wybierając się na przykład na wakacje, bowiem w bardzo wielu miejscach noclegowych nie udostępniają łóżeczek dziecięcych.

Prosta obsługa łóżeczka

   Jak złożyć łóżko dla dziecka? Bez wątpienia to najczęściej zadawane pytanie przez posiadaczy łóżeczek turystycznych. Na YouTube jest mnóstwo filmików, które pokazują krok po kroku jak sobie z tym poradzić. Każdy jest w stanie to zrobić, praktycznie w kilka sekund. Wystarczy najpierw podnieść środek łóżeczka, jego dno, a następnie boki łóżeczka odblokować i złożyć jak parasol. W analogiczny sposób odbywa się rozkładanie łóżeczka. Mogę zapewnić, że każdy sobie z tym poradzi, bez instrukcji obsługi.

Wybór łóżeczka dziecięcego to dobre rozwiązanie dla wszystkich ceniących prostotę, funkcjonalność oraz wygodę nie tylko podróżowania z pociechą, ale również zapewnienia dziecku bezpieczeństwa i komfortu podczas snu, czy też spokojnej zabawy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *