Bujaczki dla dzieci – chwila relaksu dla rodzica

Dobra zabawa to atut beztroskiego dzieciństwa. Jedną z zabawek, która uwielbia każdy maluch, jest bujane krzesełko, potocznie zwane „bujakiem”, które kojarzy się tylko z pozytywnymi chwilami. Co warto o nim wiedzieć?

 

Dobra zabawa to atut beztroskiego dzieciństwa. Jedną z zabawek, która uwielbia każdy maluch, jest bujane krzesełko, potocznie zwane ‘bujakiem”, które kojarzy się tylko z pozytywnymi chwilami. Co warto o nim wiedzieć?

 

Na rynku można znaleźć szeroki wachlarz propozycji, dzięki czemu wybór nie powinien stanowić większego problemu. Wśród nich można znaleźć tradycyjne bujaki, bujane foteliki oraz pufy. Co ważniejsze, są to akcesoria przeznaczone zarówno dla niemowląt, jak i nieco starszych dzieci.

Podczas wyboru fotelika, poza wiekiem, należy uwzględnić także wzrost i wagę małego użytkownika, a nade wszystko skupić się na bezpieczeństwie i wygodzie. Kwestią drugorzędną jest strona wizualna w tym kolor bujaka.

 

Bujaczek dlaczego warto?

 

Wielu rodziców stosuje bujaczki dla dzieci jako alternatywę dla klasycznego wózka niemowlęcego, rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim w domu – zajmuje znacznie mniej miejsca niż standardowy wózek, a przy tym odznacza się lekkością i funkcjonalnością. Co najważniejsze, bujane foteliki dla dzieci bez problemu można zainstalować w samochodzie. Z łatwością można je wyjąć z auta bez konieczności składania i rozkładania.

Bujaczki i foteliki bujane można także wykorzystać do przenoszenia malucha oraz kołysania dzieci.

Umieszczony w bujaczku maluch może swobodnie obserwować otoczenie – jest to możliwe dzięki temu, że bujaczek nie posiada żadnych osłonek ani baldachimów, które stanowią standardowy element wyposażeniowy wózka.

Niepodważalną zaletą bujaków jest także to, że można je zabierać praktycznie wszędzie, można wręcz stwierdzić, że jest to rodzaj siedziska, które sprawdza się w różnych sytuacjach, zarówno w domu, jak i poza nim.

 

 

Zabawa i rozwój, dzięki bujakowi

 

Bujaczki w postaci fotelików często są dopełnione dodatkowymi elementami, czyli zabawkami, które nie tylko niwelują ewentualną nudę, ale korzystnie wpływają na rozwój niemowlaka. Zabawki najczęściej są mocowane w górnej części bujaka, tuż nad główką dziecka, dzięki czemu maluch może się nimi bawić będąc zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej.

Warto podkreślić, że każdy bujak dla dziecka posiada dostosowane do potrzeb malucha pasy bezpieczeństwa, które służą do zabezpieczenia dziecka i przypięcia go do bujaczka. Pasy można regulować, umożliwia to dostosowanie ich długości do indywidualnych potrzeb malucha – należy pamiętać, że zbyt luźne mogą stwarzać zagrożenie, natomiast zbyt ciasne spowodować dyskomfort, a nawet przyczynić się do problemów ze swobodnym oddychaniem.

 

 

Funkcjonalność bujaków

 

Bujaczki dla dzieci – wbrew pozorom – mogą spełniać wiele funkcji, także stricte praktycznych. Zasadniczo stanowią one alternatywę dla wózka lub kołyski, umożliwiają kołysanie malucha, co sprawdza się przede wszystkim podczas próby uspokojenia dziecka. Warto jednak podkreślić, że bujaczek można wykorzystać także do przenoszenia i przewożenia dziecka – rozwiązanie to zajmuje niewiele miejsca, dlatego też bez problemu zmieści się w samochodzie, można go zabrać także na zakupy – bujaki są lekkie i poręczne, a nade wszystko wygodne dla dzieci.

Maluch może swobodnie obserwować otoczenie, rozwijając spostrzegawczość i poznając otaczający go świat. Ponadto siedzisko jest dostosowane do wielu, wzrostu i wagi dziecka.

Na szczególną uwagę zasługują bujaczki uniwersalne, które mogą być używane przez dzieci w różnym wieku – rozwiązanie to z całą pewnością będzie służyć przez kilka lat.

 

 

  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *