Bezpieczeństwo dzieci w ogrodzie. Jak zająć im czas?

Długie wieczory i wysokie temperatury zachęcają do przebywania na dworze — w szczególności dotyczy to dzieci. Zabawy na świeżym powietrzu to jedne z najlepszych sposobów na zapewnienie rozrywki dzieciom. Jak zatem sprawić by zabawy takie były ciekawe oraz bezpieczne ? W tym artykule przedstawiamy kilka propozycji atrakcji, jakie można przygotować dzieciom.

 

Trampolina ogrodowa

Pierwszą — bardzo ciekawą propozycją są trampoliny ogrodowe. To urządzenia, które składają się z solidnego stelażu, elementu elastycznego, na którym można skakać oraz siatki zabezpieczającej. Dostępne są w różnych rozmiarach i wersjach. Jeśli zdecydujemy się na zakup wieloosobowej trampoliny, to możemy bawić się danej razem z dzieckiem. Taki produkt powinien zawierać atest i być używany jedynie przez osoby z docelowej grupy wiekowej. Możliwość złożenia takiej konstrukcji i przechowania jej w garażu przez zimę sprawia, że raz wydane fundusze będą cieszyły przez kilka sezonów.

dziecko w ogrodzie

Huśtawki ogrodowe

Huśtawki to klasyczne i tradycyjne przedmioty zabawy. Na rynku istnieje wiele modeli w różnych wersjach. Są przeznaczone dla dzieci najmniejszych oraz tych trochę większych. Niezależnie od wieku wstawienie takiej huśtawki do ogrodu i możliwość bujania się na niej sprawi milusińskim wiele radości, a rodzicom zapewni chwile wytchnienia. Najtańsze modele można kupić już w supermarketach lub sklepach ogrodowych za kilkadziesiąt złotych. Jeśli zależy nam na bardziej zaawansowanych lub solidnych konstrukcjach to znajdziemy je w profesjonalnych sklepach budowlanych, lub w internecie.

 

Drony i modele zdalnie sterowane

Ostatnim hitem wśród najmłodszych są drony i modele zdalnie sterowane. Zasady ich działania nie trzeba przedstawiać. Różnorodne poziomy zaawansowania i niska cena tylko jeszcze bardziej zachęcają do zakupu. Dla młodszych dzieci dobrą opcją sobą te mniejsze i tańsze, które w razie awarii nie będą dużą stratą finansową. Dla nieco starszych pociech można zakupić drony z kamerami. Możliwość nagrania własnego filmiku i umieszczenia go w internecie będzie niepowtarzalnym sposobem na pochwalenie się przed kolegami nowym sprzętem. Drony skutecznie zatrzymają przez długi czas dziecko na świeżym powietrzu i odciągnął go od gier komputerowych. Inne modele RC również nie wyszły z mody, a jazda samochodem terenowym po piachu czy trawie będzie nie lada frajdą.

Bezpieczeństwo dzieci w ogrodzie

Bezpieczeństwo to jeden z głównych elementów udanej zabawy. Przed rozpoczęciem gry w ganianego lub zawodów w skakaniu na trampolinie należy upewnić się, że teren jest uprzątnięty i nie znajdują się na nim żadne niebezpieczne elementy. Zabawki dla dzieci powinny być również dostosowane odpowiednio do ich wielu. Na opakowaniach można znaleźć informacje, od ilu lat powinno się z niej korzystać. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, przy niektórych grach powinni być obecnie dorośli opiekunowie. Dotyczy to np. trampoliny lub huśtawki, jeśli buja się małe dziecko. Jeśli spełnimy wszystkie te wymagania, to okres zabawy będzie bardzo udany.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *