Twoja Pociecha uwielbia zdobywać świat i odkrywać nowe rzeczy?

Z pewnością jest małym odkrywcą, a Ty z naszą pomocą możesz pomóc mu w rozwijaniu swoich umiejętności.

Zabawa nierozłącznie kojarzy się z przyjemnością i ciekawym spędzaniem czasu. Jednak to również nauka. Odpowiedni dobór zabawek do wieku dziecka jest niezbędny do jego prawidłowego rozwoju. Zabawki kreatywne mają za zadanie rozwijać nowe umiejętności, dlatego warto wybierać takie, które można zgniatać, naciskać lub rzucać. Wraz z wiekiem dzieci zaczynają dostrzegać skutki swoich czynności. Dlatego warto inwestować w zabawki, które mają rozbudowane funkcje, wydają różne odgłosy, mówią, śpiewają lub migoczą i świecą. Gdy dziecko jest już gotowe na zabawę z rówieśnikami można poprzez zabawki stwarzać im świetny warsztat do wspólnego odkrywania świata. Wspólne malowanie, lepienie czy budowanie doskonali kreatywność i wyrabia umiejętność funkcjonowania w grupie.

Znajdziesz wszystko co Twój mały artysta potrzebuje - zabawki edukacyjne dla niemowląt

Posiadamy najróżniejsze zabawki kreatywne dedykowane zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Zaczynając od malowanek do kolorowania, poprzez zestawy z pisakami, kredkami i farbkami wzbogaconymi w figurki, szablony i inne akcesoria do pomalowania według własnej wyobraźni.

Takie zestawy sprawiają, że nawet najbardziej ponury i deszczowy dzień nabiera kolorów

Zarówno chłopcy jak i dziewczynki uwielbiają tworzyć, a ich wyobraźnia nie ma końca, dlatego też zestawy z modeliną, ciastoliną i plasteliną są super rozwiązaniem. Pakiety różnorakich mas do gniecenia, wałkowania lub wyciskania jest super rozwiązaniem ponieważ nieustannie zachęcają do zabawy przez swoją różnorodność i brak rutyny - za każdym razem takie plastyczne masy możemy inaczej wykorzystać i nigdy nie ulepimy takiej samej figurki. A wszyscy wiemy, że rutyna jest najgorszym wrogiem każdego dzieciaka.

 

Zalety zabawek muzycznych

Zabawki muzyczne to częsty prezent dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Z jednej strony ciekawy pomysł na obdarowanie malucha, z drugiej tortura dla rodzica, który przez kilka godzin dziennie narażony jest na słuchanie tych samych melodii i wysokich dźwięków. Mimo uciążliwości jakie niesie ze sobą korzystanie z pozytywek, organków czy innych przedmiotów wyposażonych w dźwięk, okazuje się, że przynoszą one wiele korzyści w procesie rozwoju dziecka.

Muzyka to doskonały sposób na wzbogacenie i stymulację rozwoju dziecka. Dlatego każda możliwość nawiązania takiego kontaktu jest cenna

Pierwszym atutem zabawek muzycznych jest stymulacja słuchu. Dziecko uczy się rozróżniać różne dźwięki, zmienne tony, melodie. Poza tym jest to metoda do rozwoju motoryki dziecka, które najczęściej słysząc jakąś melodię zaczyna się do niej poruszać lub mając do dyspozycji instrument, zaczyna na nim, w miarę swoich umiejętności, grać.

Zabawki wpływają również na naukę poczucia rytmu

Wesoła muzyka wpłynie pobudzająco na zachowanie dziecka, z kolei spokojne kołysanki mogą pomóc wyciszyć dziecko przed snem. Instrumenty muzyczne czy też zabawki wydające dźwięki, wpływają na rozwój intelektualny i większą ciekawość świata. Nowe bodźce budzą zainteresowanie dziecka, które podąża w kierunku usłyszanego dźwięku. Próbuje rozpoznać proces działania, uruchamianie zabawki, po prostu mechanizm funkcjonowania. Uczy się w jaki sposób włączyć lub wyłączyć melodię, kształtując przy tym wiele zmysłów, zakres ruchu oraz ogólną sprawność.

 

W tym miejscu znajdziesz najlepsze zestawy kreatywne, dzięki którym Twoje dziecko będzie mogło poczuć się jak prawdziwy artysta lub konstruktor!

 

Edukacyjne i rozwijające kreatywność

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl