ALEXIS KP-7003-1 Gryzak wodny serduszko ALEXIS KP-7003-1 Gryzak wodny serduszko
Cena: 4,99 zł
zobacz więcej

Ząbkowanie to trudny okres, zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Gdy pierwsze mleczaki postanawiają wynurzyć się z dziąseł, nasze pociechy odczuwają często ból, swędzenie oraz inne nieprzyjemne dolegliwości. Potrzebują zająć czymś buzię, by odwrócić uwagę od tego utrapienia. Przydałoby się również poradzić coś na wspomniane nieprzyjemności.

Doskonałym rozwiązaniem są gryzaki

Odpowiednie dobrane nie tylko ukoją dyskomfort narastający w okolicy dziąseł, ale również uspokoją dziecko i pozwolą mu spokojnie usnąć.

Jeśli gryzak jest wypełniony płynem, można również schłodzić go w lodówce. Gdy stanie się odpowiednio zimny, będzie jeszcze skuteczniejszy w łagodzeniu nieprzyjemnych dolegliwości naszych maluszków. Oprócz tego delikatny chłód gryzaka może okazać się bardzo miłym, orzeźwiającym uczuciem dla buzi dziecka, dzięki czemu sprawi mu dodatkową przyjemność.

Warto zwrócić uwagę, że gryzak może stać się długotrwałym towarzyszem naszych pociech, więc dobrze, żeby im się podobał. Dziecko w okresie ząbkowania, zwraca już wystarczająco dużo uwagi na kształty i kolory, by docenić wygląd gryzaka. Oprócz miłej dla oka barwy, powinien mieć też wygodny, zaokrąglony kształt, by nie uwierał podczas gryzienia. Ważne też, żeby wygodnie się go trzymało. Półroczne dziecko nie ma jeszcze zbyt rozwiniętych umiejętności manualnych i ćwiczenia z pewnością mu się przydadzą, jednak gryzak ma mieć przede wszystkim działanie uspokajające, a zabawka wypadająca nieustannie z ręki daje absolutnie przeciwny efekt i dodatkowo denerwuje i tak już rozdrażnionego maluszka.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl